Lekarz medycy pracy Poznań
Bez kategorii

Lekarz medycyny pracy Poznań – co trzeba wiedzieć o wizycie?

 

Lekarz medycy pracy Poznań to specjalista, którego należy odwiedzić, gdy pracujemy na umowie o pracę bez względu natomiast na rodzaj wykonywanej przez Nas pracy. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest skierowanie swoich pracowników na okresowe badania profilaktyczne do lekarza medycyny pracy w ramach godzin wykonywanej pracy.

 

Jakie badania przeprowadza lekarz medycyny pracy – kompletny poradnik

To jak będą przebiegały badania okresowe jest zależne przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy. Lekarz medycy pracy Poznań zleci wykonanie podstawowych badaniach takich jak:

  • badania ogólne;
  • okulistyczne;
  • laryngologiczne;
  • badania pomocnicze;
  • badania neurologiczne i psychologiczne.

 

Lekarz medycyny pracy – czy konieczne są badania psychologiczne?

Do badań wykonania psychologicznych zleconych w ramach badań okresowych najczęściej zobowiązani są kierowcy zawodowi. Mają one na celu ustalenie czy osoba pracująca jako kierowca zawodowy w dalszym ciągu wie i potrafi zachować się w sytuacjach stresujących.

Lekarz medycyny pracy kierując na badania psychologiczne będzie wymagał przeprowadzenie kilku testów oceniających m.in. osobowość pracownika, jego intelekt, spostrzegawczość a także szybkość w podejmowaniu ważkich decyzji.

 

Jakie czynniki zawodowe są istotne dla lekarza medycyny pracy?

Skierowanie na badania, które otrzyma pracownik musi oprócz danych osobowych zawierać również inne istotne informacje. Należy bowiem poinformować lekarz medycyny pracy Poznań o przebytych chorobach, operacjach a także przyjmowanych lekach. Dodatkowo lekarz powinien zostać poinformowany o warunkach w jakich dana osoba wykonuje obowiązki zawodowe.

Wśród czynników zagrożenia zawodowego wymienić można m.in.:

  • hałas, ultradźwięki, promieniowanie jonizujące, nadfioletowe, podczerwone, laserowe, mikroklimat gorący i/lub zimny, zmienne warunki atmosferyczne, zwiększone lub obniżone ciśnienie atmosferyczne, pył przemysłowy, czynniki toksyczne i biologiczne:

 

  • obsługa maszyn niebezpiecznych, uciążliwości związane z obsługą monitorów ekranowych, prace wymagające odpowiednich funkcji psychicznych i monitorowanych, praca na wysokości, praca zmianowa/nocna, praca fizyczna wymagająca dużego wysiłku, praca w wymuszonej pozycji, praca wymagająca ruchów monotypowych kończyn, praca wymagająca stałego i nadmiernego wysiłku głosowego, praca polegająca na kierowaniu pojazdem do lub powyżej 3,5 tony

Po zakończeniu badań okresowych lekarz medycyny pracy wystawi orzeczenie lekarskie na którym zaznaczy czy dany pracownik jest zdolny do dalszego wykonywania swoich obowiązków zawodowych czy też nie.

Recommended Posts

Artykuły

Umywalki do łazienki wpuszczane w blat – piękno wyeksponowane inaczej

Marzysz o łazience, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale też przyciągać będzie wzrok swoim nowoczesnym designem? Jeśli tak, to warto poznać możliwości, jakie oferują umywalki łazienkowe wpuszczane w blat. To rozwiązanie nie tylko dodaje elegancji przestrzeni, ale także dostarcza komfortu w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę innowacyjną […]

 

Jak wyczyścić żółte fugi – poradnik

Jak wyczyścić żółte fugi to pytanie, które skłoniło nas do napisania tego poradnika. Fugi to bardzo delikatna część kafla, która łatwo ulega zabrudzeniu, a z czasem może zmienić kolor na żółty. Jednak nie musisz się martwić, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby je wyczyścić i przywrócić im pierwotny kolor. W tym artykule przedstawimy Ci kilka prostych […]

 

Jak wyczyścić żółte etui na telefon – Poradnik

Każdy posiadacz smartfona wie, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego etui, które ochroni go przed uszkodzeniami. Jednak po pewnym czasie, etui może zacząć tracić swój pierwotny kolor i zmieniać się w żółtawy odcień. W takiej sytuacji warto wiedzieć jak wyczyścić żółte etui na telefon, by odświeżyć jego wygląd. Jak wyczyścić żółte etui na telefon – kilka […]